4TEH

Rok szkolny 2017/2018

Klasa I TEH

Wychowawca klasy: Aleksandra Maroszek

Samorząd klasowy:

Przewodniczący klasy: Kasiniak Konrad (IH)

Motylska Martyna (IE)

Z-ca przew.: Sikora Nikola

Skarbnik: Kraszewska Sara

Rajd pierwszaków

Dnia 29.09.2017 w Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku po raz pierwszy odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej naszej szkoły połączone z rajdem. Celem organizacji rajdu była przede wszystkim dobra zabawa, integracja między klasowa oraz co najważniejsze- pełnoprawne zostanie uczniem ZSR .

O godzinie 08:10 klasy pierwsze spotkały się przed budynkiem szkoły ze swymi wychowawcami, aby razem podążyć na miejsce zbiórki, gdzie zostali gorąco przywitani przez Pana Dyrektora, Samorząd uczniowski oraz organizatorów. Po gorącym przywitaniu zaczęła się zabawa. Pierwszym punktem było pasowanie, na którym klasy rywalizowały rozwiązując test znajomości szkoły oraz Prudnika. Wychowawczynie w międzyczasie dostały za zadnie ułożenie piosenki lub wierszyka o klasie. Punkty zostały przyznane i klasy mogły iść w teren! 1LA trafiła na pierwszy ogień i to ona przecierała szlaki rajdu, 5 minut po nich na rajd wyruszyła klasa 1TEH a tuż za nimi 1TRWG.

Na początek wychowawcy klas pierwszy dostali zadanie napisania wiersza o swojej grupie. Wszystko zostało dokładnie sfilmowane i zamieszczona na wieki wieków w Internecie. Zobaczcie, jak im poszło

Rajd integracyjny klas pierwszych uważamy za udany, wszyscy świetnie się bawili, lepiej poznali i przeżyli niezapomniane chwile. Dziękujemy klasom 3TG i 2 TG, Samorządowi Uczniowskiemu oraz organizatorom – Agnieszce Chudy, Aleksandrze Maroszek, Barbarze Maroszek oraz Joannie Grzegockiej – za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego niesamowitego wydarzenia, które na stałe wpisze się w kalendarz imprez szkolnych.

Tym, co nie byli oferujemy fotoreportaż:

Na trasie czekało mnóstwo konkurencji, podczas których uczniowie mogli sprawdzić swoją siłę fizyczną, znajomość przysłów, współpracę w grupie oraz umiejętności komunikowania się wśród koleżanek i kolegów, z którymi znają się niecały miesiąc. Wszystkie klasy dzielne wykonywały zadania w miłej i przyjacielskiej atmosferze. W nagrodę dla każdej z klas na mecie czekał słodki poczęstunek oraz ognisko, przy którym mogli rozkoszować się smakiem kiełbasek. Ale każdy z niecierpliwością czekał na werdykt, która z klas najlepiej wypadła podczas zmagań napotkanych na trasie rajdu. Po zliczeniu wszystkich punktów nadszedł czas na ogłoszenie zwycięzcy- najlepszej klasy pierwszej. Najlepszymi pierwszakami w Zespole Szkół Rolniczych w roku szkolnym 2017/2018 zostali uczniowie klasy 1 LA, której wychowawcą jest Pani Danuta Giereś i to oni wygrali rajd oraz otrzymali puchar przechodni, który za rok przekażą w ręce następnych pierwszaków. To byłoby trochę nie w stylu mundurowych by przegrać. Ale były też słodkie nagrody pocieszenia.

Wycieczka zawodoznawcza

Dnia 19 października br. klasy 1TEH, 2TH oraz 4TH uczestniczyły w wycieczce zawodoznawczej do Wrocławia. Zaplanowanych atrakcji było co nie niemiara, a postarała się o nie Pani kierownik Aleksandra Maroszek: był wykład na SWPS, gra miejska dot. wrocławskich hoteli, następnie prosektorium, opuszczony teatr lalek, krypta arystokraty to nazwy „pokoi zagadek”, które czekały abyśmy rozwiązali zaplanowane w nich zagadki, ostatnim punktem wycieczki było trampolinowe szaleństwo. Podczas powrotu Pani kierownik wspólnie z Panem Łukaszem Wołczykiem zaplanowali gry, zabawy i śpiewy. Było super.

Ja – animator

Dnia 15.11 w naszej szkole odbyły się warsztaty animacyjne, które miały celu zapoznanie młodzieży (w szczególności z klas hotelarskich) z zawodem animatora. Były tańce, zabawy i dużo śmiechu 
W warsztatach udział wzięły klasy: 1TEH oraz 2TH. Organizatorem była Pani Aleksandra Maroszek, a zajęcia prowadziła trenerka z profesjonalnej firmy Animator z Krakowa.

Pierwsze poważne wyzwanie hotelarzy

Starostwo Powiatowe w Prudniku i Komenda Powiatowa Policji w Prudniku byli organizatorami konferencji metodycznej pod hasłem „Nowe technologie cyfrowe a rozwój edukacyjny i emocjonalny dzieci i młodzieży – szanse i zagrożenia”, która odbyła się w dniu 11 grudnia 2017 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku. Uczestnikami konferencji byli: Opolski Wicekurator Oświaty Artur Zapała, Starosta Prudnicki Radosław Roszkowski, Komendant Powiatowy Policji w Prudniku podinsp. Krzysztof Urban, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Prudniku oraz Aresztu Śledczego w Prudniku, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Prudniku, jednostek organizacyjnych samorządów terytorialnych, terapeuci, wychowawcy, psychologowie, pedagodzy, personel medyczny oraz specjaliści zajmujący się przeciwdziałaniem zagrożeniom społecznym oraz profilaktyką wśród dzieci i młodzieży. Nasza grupa hotelarzy zajęła się obsługą techniczna imprezy.

Mikołaj i Anty – Mikołaj

W tym roku Mikołaj miał konkurencję…

Rok szkolny 2018/2019

Wychowawca: Aleksandra Maroszek

Przewodniczący: Jasmin Wycisk
Zastępca przewodnicząego: Karolina Flaka
Skrabnik: Weronika Kurek, Sara Kraszewska

2018-09-28         Wyjście do kina Diana na film pt. „Dywizjon 303”.

2018-10-01         Klasowy Dzień Chłopaka

2018-10-03         Pomoc w przeprowadzeniu rajdu pierwszaka 2018

2018-10-06         W ramach projektu historycznego BohaterOn-pisanie życzeń i podziękowań -Kartka dla Powstańca Warszawskiego oraz wyjazd do muzeum w Łambinowicach z okazji 74 rocznicy przybycia I transportu powstańców do obozu w Lamsdorf

2018-11-09         Udział klasy w uroczystej akademii i konkursie historycznym pt.: „Sto lat Niepodległej” z okazji 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości

2018-11-15         Żywa historia-spotkanie uczniów z powstańcem warszawskim Panią Heleną Kamerską.

2018-12-21         Wigilia klasowa

Rok szkolny 2019/2020

Klasa III TEH

Wychowawca klasy: Aleksandra Maroszek

Samorząd klasowy:

Przewodniczący klasy:

Z-ca przew.: